Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak a kde probíhá terapie

V případě chronických obtíží je nutné před zahájením samotné terapie provést důkladné vyšetření celého těla, odebrat podrobnou anamnézu a poté vše zanalyzovat a navrhnout léčebný plán a postup. K samotné léčbě se tak při prvním sezení dostáváme spíše okrajově. Hlavní je naladit se s klientem na stejnou vlnovou délku i šířku  a stanovit reálné cíle naší spolupráce.

Jiná je situace u akutního problému, kdy nejprve provedeme ulevující opatření a k podrobnému vyšetření se dostáváme po odeznění těch nehorších obtíží.

 

Pokud se jedná o program Péče o rodinu a dítě, první návštěva v ideálním případě probíhá u klienta v domácnosti. Trvá obvykle cca hodinu a půl, kdy je miminko vyšetřeno, dojde k odstranění nevhodných stimulů a rodiče jsou zaučeni ve vhodných manipulačních a stimulačních technikách.

První či následné konzultace mohou probíhat také v centru Rekondice a Fyzioterapie v Poděbradech na adrese Studentská 191, či v Rodinném centru v Milovicích.

Pro kojence je vhodné, když se konzultace opakují přibližně v měsíčních odstupech. Pokaždé provedeme nové zhodnocení jeho schopností a vývoje a instruujeme rodiče o dalších technikách a způsobech hry a manipulacích s miminkem.