Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kvalitní ortopedická obuv Peter Legwood

Po dlouhém hledání jsem konečně objevila obuv, kterou mohu s čistým svědomím doporučovat klientům jak pro dospělé nohy, tak i pro ty dětské.

Obuv značky Peter Legwood byla vyvinuta v Itálii, kde má tradici již od 90. let minulého století . Je rozšířená zejména mezi profesionálními sportovci a postupně se dostává i mezi nás ostatní.

Je vyrobena z EVA směsi, jejíž výhodou je, že při chůzi drží tvar a při zahřátí se dá tvarovat. Co to pro nás znamená?

Boty jsou v podstatě nesešlapatelné a díky tvarované stélce nás stále nutí chodit co nejideálnějším způsobem. Nepřizpůsobí se tedy patologické chůzi, nýbrž nutí svého majitele či majitelku k chůzi ekonomičtější a k lepšímu držení těla.

Po nahřátí pásku, který vede přes nárt, se bota přizpůsobí noze. Pokud by tvar nebyl ideální, dá se celý proces opakovat znovu a znovu a znovu...

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že již po několikahodinovém nošení je patrný efekt na držení těla. Nicméně každý člověk je jedinečný a tak u někoho může nejprve dojít k nepříjemnému pocitu a tento člověk si musí na novou obuv zvykat. Já jsem měla již po několika minutách pocit prodloužení celého těla, narostla jsem do délky a nesla jsem se zpříma. K večeru jsem ani necítila "svou" bolest, která mě posledním rokem provází dennodenně.

Obuv se vyrábí teké pro děti a zejména pro školáky ji mohu doporuřit jako obuv vhodnou na přezutí do školy. Učitelům, kteří odmítají pantofle, lze argumentovat tím, že tyto boty jsou upravené na míru a neklouzají z nohy. Nechovají se tudíž jako pantofle, protože pevně na noze sedí.

Pokud byste měli zájem o obuv Peter Legwood, kontaktujte přímo nás, obuv objednáme a vytvarujeme podle Vaší nohy.

 

 

peter-legwood.jpg