Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro maminky

Péči zajišťujeme již před samotným početím. Plánujete těhotenství? Není od věci zlepšit tělesnou kondici a tělo připravit na změny související s těhotenstvím a porodem.

 V době těhotenství se mohou objevit různé obtíže, při kterých pomůže fyzioterapie: bolesti hlavy, zad, tříselné krajiny či křížové kosti, otoky horních a dolních končetin, a jiné. Cvičením můžeme působit preventivně proti jejich vzniku a při již rozvinutých obtížích provádíme jemné techniky k jejich odstranění. Tyto techniky jsou bezpečné pro maminku i miminko a nemohou způsobit předčasný porod. Další výhodou cvičení v těhotenství je udržení či zlepšení tělesné kondice, tolik potřebné pro hladký průběh porodu.

Po porodu můžeme mamince pomoci s bolestmi pánevní oblasti, zad, rozestupem břišních svalů, tzv. diastázou, s únikem moči a dalšími problémy. V případě ideální poporodní adaptace lze vhodným cvičením tělesné změny minimalizovat a bezpečně dosáhnout optimální váhy i křivek.

Při bolestech zad typických pro maminky s malým kojencem či batoletem mnohdy stačí upravit způsob manipulace s dítětem. Při každém pohybu s ním tak maminka cvičí a zároveň dítě zvedá či přenáší podle zásad tzv. školy zad a tím svá záda šetří.